Jandarma Göz Açtırmıyor!

Jandarma Göz Açtırmıyor!

İl Jandarma Komutanlığı Basın Duyurusu

Trabzon İl Jandarma Komutanlığınca; Trabzon ili Ortahisar İlçesinde; 13.09.2020 tarihinde meydana gelen “İnşaattan Hırsızlık” olayının fail ve faillerinin tespiti ve yakalanması için JASAT Timinin katılımıyla kapsamlı bir araştırma yapılmıştır.

Araştırma neticesinde; tespit edilen S.Y. ve S.D.A. isimli şüphelilere ait ev ve eklentilerinde 24.09.2020 günü arama gerçekleştirilmiş, S.Y’ye ait evde inşaattan çalınan (2) adet su bataryası ile bağlantı hortumları ele geçirilmiştir. Şüpheliler alınan ifadelerinde çalınan malzemeleri 4500 TL. karşılığında hurdacıya sattıklarını itiraf etmişlerdir. İnşaattan çalınan malzemelerden (44) adet batarya başlığına ait boru, (25) adet banyo batarya başlığı, (22) adet lavabo batarya başlığı ve borusu, (55) adet kalorifer musluk başlığı ele geçirilmiş, hırsızlık olayını gerçekleştiren (2) şüpheli şahıs sevk edildikleri adli makam tarafından tutuklanarak Trabzon Bahçecik Kapalı Cezaevi’ne gönderilmiş, çalınan malzemeleri satın alan (3) hurdacı ise ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 25 Eylül 2020 günü Akçaabat ilçesinde “Yasa Dışı Kenevir” ekimi yapıldığına dair suçluları yakalamaya yönelik yapılan araştırmada; (1) şüpheli şahsa ait ev ve eklentileri ile aracında Uyuşturucu Madde Arama Köpeği ve Bomba Arama Köpeğinin katılımı ile yapılan aramada (32) kök kenevir bitkisi ve (1) adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER