Erdoğan açık açık uyardı: İhanet kabul ederim!

Erdoğan açık açık uyardı: İhanet kabul ederim!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde,Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyeleriyle istişare toplantısında bir araya gelen CumhurbaşkanıErdoğan, 15 Temmuz darbe girşimi sonrası ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan özellikle bankalara önemli uyarılarda bulundu. Ülkedeki durumu fırsata çevirmek istenlerin karşılarında kendisini bulacağını söyleyen Erdoğan " Zaten milletin parasıyla çalışıyorsunuz. Kalkıp da yatırımcımızın önünü açmaz, daraltır basit bir olayda geriye çağırma gibi bir mantığın içine girerse ben bunu ihanet olarak değerlendiririm." dedi.

İş dünyasına FETÖ konusunda uyarılarda bulunan Erdoğan, "O kesimden dostlarınız olabilir. Onları da ifşa etmeniz lazım. Çünkü bu bizim üzerimize bir vatan borcudur. Onlar bizi değil biz onları çökerteceğiz. Herkesi istihbarat, emniyet bilemeyebilir. Ve ya gecikebilir, sonra ne oluyor kaçıyorlar. Bunları şikayetçi vasfı ile ihbar etmeniz lazım. Ülkesine milletine acımayana bizim acıma hakkımız yoktur." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

10 Ağustos 2014 tarihinde yüzde 52'lik oy oranıyla Cumhurbaşkanlığına layık gören milletime şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra tüm Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olarak en iyi temsilin mücadelesini verdim. Gerektiğinde Bakanlar Kurulu'nu topladım, gerektiğinde seçim hükümeti kurdum. Ülkenin ihtiyacı olduğu her alanda tavrımı otaya koymaktan geri kalmadım. Kim ne düşünür diye düşünmeden sadece aziz milletimi düşündüm.17-25 Aralık darbe girişiminde gösterdiğim duruşu 15 Temmuz'da anlaşıldı. O ana kadar maalesef birçok eş dost ahbap bizleri anlamıyordu, anlamamıştı. 15 Temmuz'da bu olay ortaya çıktı. Şimdi birçok kesim anladığını ortaya koymaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER