Rusya'dan İran'a çok kritik S-400 teklifi!

Rusya Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, ABD’nin Orta Doğu'ya füze kompleksleri gönderme kararının ardından, İran'ın en kısa sürede Rus S-400 füze savunma kompleksini alması gerektiğini belirtti.

Rusya'dan İran'a çok kritik S-400 teklifi!

Rusya'nın İran'a S-400 füze savunma sistemi satmasına karşı olduğuna dair haberlerin her iki ülke tarafından yalanlanmasından sonra dün Moskova'dan, Tahran yönetimine, ''S-400 satabiliriz'' önerisi geldi.

Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, ABD'nin Orta Doğu'ya füze kompleksleri gönderme kararının ardından İran'ın Rus S-400 füze savunma kompleksinin alma konusunu düşünmesini gerektiğini bildirdi.

Şerin Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, ''Bu sistemin (Patriot) her şeyden korunan ve kendi hava sahasını kapatmaya çalışan bir ülke tarafından kullanıldığını düşünüyorum. ABD'nin eylemlerinin kendi imkanlarını gösterme çabası olduğunu düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

Şerin, bu sebepten dolayı İran'ın en kısa sürede Rus S-400 kompleksleri alması gerektiğini belirterek, ''İran tamamen korunacak. Sadece S-400 almayı planladıklarına dair sinyal bile onları koruyacaktır'' dedi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 10:59

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER