Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Erdemli Gençlik Projesi” kapsamında ilimize gelen öğrencileri kabul etti.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Erdemli Gençlik Projesi” kapsamında ilimize gelen öğrencileri kabul etti.

Gurbette yaşayan Türk ailelerin çocuklarına yönelik ve Bilecik’ten başlayarak, Amasya, Ordu, Trabzon, Rize ve Kastamonu illerinin yer aldığı bir haftalık gezi kamp programında Trabzon’a gelen öğrencileri Valilik Toplantı Salonu’nda ağırlayan Vali Yavuz, öğrencilerle bir süre sohbet edip onlara nasihatte bulunarak, Trabzon’un tarihi ve turistik yerleriyle ilgili bilgiler verdi.

 

İl Müftüsü Keramettin Demir'in de katıldığı kabulde Vali Yavuz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Sizlerin dedeleri yabancı ülkelere gittiğinde kültürlerine sahip çıkmışlar. Bulundukları yerlerde düzenlerini kurmaya çalışmışlar. Bir süre sonra özellikle Almanya’da kendi işyerlerini kurmaya başlayarak müteşebbis oldular, sanayilerini kurdular ve yaşamlarını sürdürmeye devam ediyorlar. Siz sevgili öğrenciler, Türkiye’nin ümidisiniz. Okullarınızda çok başarılı olursanız ve bulunduğunuz ülkelerde kaliteli görevler alırsanız Türkiye’nin eli güçlenir. Sizlere çok büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

 

Konuşmasında Trabzon’un çok güzel gezilip görülecek yerlerinin olduğunu ifade eden Vali, “Trabzon’da yeşil ile mavinin muhteşem güzelliğini yakından görme fırsatı elde edeceksiniz” diyerek, öğrencilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER