Ak Parti Yomra İlçe Kongresi Yapıldı

Ak Parti Yomra İlçe Kongresi Yapıldı

Ak Parti Yomra İlçe Kongresi Trabzon Koordinatörü Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in divan başkanlığında tek aday olarak yeniden seçime giren Avni Adanur’un başkanlığında gerçekleştirildi Kongrede konuşan İl Başkanı Haydar Revi 

Milletvekillerim, Büyükşehir belediye başkanım, 
İl Yönetim Kurulu Üyelerim, İlçe Başkanlarım, 
İlçe Belediye Başkanlarım, Meclis Üyelerim, 
İl kadın kolları başkanım ve yönetim kurulu, 
İl gençlik kolları başkanım ve yönetim kurulu, 
İlçe kadın kolları başkanlarım, 
İlçe gençlik kolları başkanlarım, Kongre delegelerimiz, Mahalle başkanlarım ve teşkilat mensuplarımız 
Değerli dava arkadaşlarım ve kıymetli basın mensuplarımız hepiniz ilçe kongremize hoş geldiniz sefalar getirdiniz. 

‘İnandığın Yolda Yürü’ anlayışı ile başlatmış olduğumuz 7. Olağan Kongre sürecimiz ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. 


14 Ağustos 2001 yılında kurulan partimizin bu günlere gelmesinde, partimizin büyümesinde ve gelişmesinde emeği olan bütün teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 

Bu süre zarfında aramızdan ayrılarak ebediyete irtihal eden değerli dava arkadaşlarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum.

Kıymetli dava arkadaşlarım geçtiğimiz hafta Hayrat ve Araklı İlçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bu hafta da 4 tane ilçe kongremizi tamamlayarak kongrelerimize devam edeceğiz. 

Korona virüsle mücadele kapsamında aldığımız önlemlerin yanı sıra kongrelerimizi özellikle katılım konusunda da sınırlı tutuyoruz. 

Bu konuda hepimizin hassasiyet göstermesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli söylediğim temizlik maske ve mesafe kuralları olmazsa olmazımız olacaktır. 

Her birimiz kendimiz, ailemiz ve büyüklerimizin sağlığı için adeta seferberlik ruhuyla bu mücadeleye destek olmak zorundadır. 

Bu sebeple kıymetli ilçe halkımız ve partililerimiz ile birlikte olamamanın üzüntüsünü içerisindeyiz. Buradan bütün hemşerilerimize ve bütün partililerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum. 

AK Parti'nin kongreleri her zaman heyecan coşku ve kardeşlik ruhunu yaşatan kongrelerdir. Bu heyecan ve dava aşkını sizlerin yüzünde görebiliyoruz.

Bugün burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. İnşallah birlikte daha güçlü olarak yarınlara daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. 

Bizim burada Yomra ilçemizdeki birlik ve beraberliğimiz büyük fotoğrafta Trabzon ve Türkiye'deki gücümüzü göstermektedir. Yomra'da güçlü olsak ne olur deyip sakın küçümsemeyin. 

Sokaklarımızdan başlamak suretiyle hane hane bütün mahallelerimizde bütün ilçelerimizde illerimizde ve Türkiye'de güçlü olmalıyız. 

Şunu çok iyi bilim ki bütün dünya mazlumları gözümüzün içine bakarak bizden bir umut ışığı bekliyor. İşte o umut ışığı bugün burada! 

Millet olarak birliğimize beraberliğimize ve kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe hiçbir güç karşımızda duramayacaktır. 

Yomra ilçemizde Hükümetimiz ve Büyükşehir belediyemizce yapılan yatırımların ve hizmetlerin canlı şahitleri sizlersiniz. Hizmetler elbette yerinde görünüyor fakat bizler de teşkilat olarak bu hizmetleri eşimize dostumuza arkadaşımıza komşularımıza anlatmalıyız. 

Bize verilen desteğin hiçbir şekilde heba edilmediğini kıymetli vatandaşlarımıza anlatmanızı rica ediyorum. 


Kainatta sürekli her şey hareket halindedir. Sürekli bir gelişim ve değişim vardır. Bu sebeple değişim bizim hayatımızın bir parçasıdır. Fakat değişimden kasıt illa ki birinin gidip diğerinin gelmesi de değildir. 

İnsan kendi öz varlığı içerisinde de sürekli bir değişim ve gelişim yaşamaktadır. Bizler de kongrelerimizde değişim ve gelişim sürecini yaşıyoruz. Aynı kişilerle göreve devam etsek dahi o kişiler de kongre sürecinin geçirmiş olduğu kendi doğal seyri içerisinde değişim yaşamaktadır. Zaten yaşamış olduğu tecrübelerden ders alan kişi sürekli değişim halindedir. 


Kurumsal yapımız içerisinde göreve devam eden arkadaşlarımız olacak, görevden ayrılan arkadaşlarımız da olacak. Görevden ayrılmak hiçbir zaman üzerimizde olan sorumluluğu düşürmüyor. 

Görevden ayrılanlar göreve gelenlere abilik yapacak yol gösterecek hep birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında teşkilatımızı daha da güçlendireceğiz. 

Bu görevler gönüllülük esasına göre yapılır. Siyaset yarı zamanlı yapılacak iş değil. 
Dolayısıyla zaman ayıracak, fedakârlık göstereceksiniz. Unutmayın bütün dünya mazlumları bizim gözümüzün içine bakarak bir umut ışığı bekliyor. 
 
Kongremizin hayırlara vesile olmasını diler katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER