AKUT Trabzon’dan Başkan Zorluoğlu’na ziyaret

AKUT Trabzon’dan Başkan Zorluoğlu’na ziyaret

10.07.2019, AKUT, TRABZON – AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon Ekibi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu ve beraberindeki ekip üyeleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na görev döneminde başarı dileklerini iletti. Ofluoğlu, AKUT Trabzon ekibinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verirken, yürütülebilecek ortak projeler konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

ZORLUOĞLU YENİ YERLEŞKE İÇİN DESTEK OLACAK

AKUT Trabzon Ekip Lideri Köksal Ofluoğlu, Pazarkapı’daki Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde depo olarak kullandıkları bir konteyner olduğunu, eğitim faaliyetlerini ise çeşitli kurumların salonlarında yürüttüklerini belirterek, hem malzemelerin daha sağlıklı bir ortamda saklanacağı hem de eğitim faaliyetleri başta olmak üzere diğer etkinliklerin yapılacağı bir Operasyon Merkezi için yer talebini Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na iletti. Ofluoğlu, ayrıca hazırladıkları bir proje ve çeşitli yer alternatifleri olduğunu da vurguladı.

AKUT’un arama – kurtarma çalışmaları ve toplumun afetlere karşı bilinçlendirilmesinde önemli rol oynadığını vurgulayan Başkan Zorluoğlu da, çalışmaların daha rahat ortamda yürütülmesini sağlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Zorluoğlu, görüşmede bulunan ve aynı zamanda bir AKUT gönüllüsü olan Meclis Üyesi Mustafa Yaylalı’nın konuyu takip edeceğini de belirtti.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER