Büyükşehir Sabaha Kadar Sahadaydı

Büyükşehir Sabaha Kadar Sahadaydı

Trabzon'da dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiledi. Sorunlu bölgelere anında müdahale eden TİSKİ ekipleri, ana arterleri sürekli açık tuttu. 

Doğu Karadeniz Bölgesi genelinde etkili olan sağanak yağış, dün akşam Trabzon'da da hayatı olumsuz etkiledi. Gece saatlerinde başlayan ve yaklaşık 3 saat etkili olan yağış, Ortahisar ilçesi sınırlarındaki 5 ayrı noktada su taşkınlarının yaşanmasına neden oldu. 

Yağış beklentisi nedeniyle akşam saatlerinden itibaren kentin belirli noktalarında konuşlandırılan Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçme Suyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, 52 personel ve 34 araç gereç ile su taşkın ve baskınlarına anında müdahale etti. Sorun yaşanan bölgelerde tahliye ve temizlik çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. 

Sağanak yağışın başlamasıyla birlikte sahaya inen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TİSKİ ekiplerince Aydınlıkevler Mahallesi ile Yavuz Selim Bulvarı üzerinde yürütülen temizlik çalışmalarını yerinde inceledi. Şehir genelinde çok büyük bir sorunun yaşanmadığının altını çizen Başkan Zorluoğlu, Aydınlıkevler Mahallesi'nde yürütülen altyapı çalışmasının tam da bu tür su baskılarını önüne geçilmesi adına yapıldığını vurguladı. 

Aydınlıkevler Mahallesi 609 Nolu Sokak'ta yürütülen kanalizasyon ve yağmursuyu ayrıştırma projesinin en kısa sürede bitirileceğini söyleyen Başkan Zorluoğlu, "Her yağışta su baskınlarının yaşandığı mahallede, yağmursularının kontrollü bir şekilde akışı sağlanacak. Bu projemizin tamamlanmasıyla burada artık olumsuz görüntüler ortaya çıkmayacak." dedi.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER