Cumhuriyet, Korumamız ve Ödün Vermeden Yaşatmamız Gereken En Değerli Varlığımızdır

Cumhuriyet, Korumamız ve Ödün Vermeden Yaşatmamız Gereken En Değerli Varlığımızdır

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. Yılı nedeniyle bir yazılı kutlama mesajı yayınladı. Yıldız açıklamasında şu cümlelere yer verdi.

‘’Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü, Ulusça coşkuyla kutladığımız bu günde, yüce önderimizin nitelemesiyle ‘’En Büyük Bayramımızda’’ geçmişimizle gurur duyuyor, yarınlara güvenle bakıyoruz. Bu anlamlı günde, ulusumuzun uygar dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan Cumhuriyet’e, Atatürk gibi insanlığın sevgisini kazanan büyük bir Önder’e, bağımsız bir yurda, ülkesini gönülden seven kuşaklara sahip olmanın kıvancını yaşıyoruz.

Cumhuriyet, ilelebet korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bunun bilinciyle, bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş, ulusal bir hukuk devleti armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyoruz.

Yüz yüze eğitime kavuşacağımız günleri özlemle beklediğimiz öğrencilerimizin, değerli ailelerinin, akademisyenlerimiz ve tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner320

banner173

banner100

banner317

banner11