Dr.Sivri: Dr.Ahmet Zengin'le İlgili Gereği Yapılacaktır

Dr.Sivri: Dr.Ahmet Zengin'le İlgili Gereği Yapılacaktır

Trabzon Tabip Odası Başkanı Dr.Ebru Sivri: Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı milli mücadele sonucu Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.
Bu ülkede yaşayan her birey Cumhuriyetle beraber bir şahsiyet kazanmıştır. Fakat bazı kişiler bunun kıymetini anlamayıp, nefret dolu söylemleri ile bizi ziyadesiyle üzmüştür. Şerefimizi ve şahsiyetimizi sorgulamak hiçbir zaman ve hiç kimsenin haddine olmamıştır. Ama tarih böyle müptezelleri her zaman ihanet edenlerin yanına yazacaktır. 
Kaldı ki bunları; her durumda hastaları arasında siyasal görüş, sosyal durum, dini inanç, milliyet, etnik köken, ırk, cinsiyet gibi farklılıkları gözetmeksizin görevini yerine getirmekle sorumlu bir meslek mensubunun söylemesi çok daha acı. Ne yazık ki meslektaşımız demeye dilimiz varmıyor.

Hekimlik etiği meslek kuralları ve Ülkemizin tarafı olduğu uluslararası sözleşmelere aykırı paylaşımları nedeniyle Dr. Ahmet Yaşar Zengin hakkında; odamız tarafından disiplin işlemleri başlatılmıştır. Tüm basına ve kamuoyuna duyurulur. 

Trabzon Tabip Odası

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER