DSİ'den Trabzonlu Vatandaslara Müjde

DSİ'den Trabzonlu Vatandaslara Müjde

YOMRA VADİSİ ISLAHI TAMAMLANDI

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Trabzon iline yaptığı yatırımlarla vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. 

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, vizyoner yatırımlarının yanı sıra, estetik dere ıslahları ile de şehirlerimizi cazibe merkezi haline getirmeye devam ediyor. Bu Trabzon Yomra Vadisi Islahının tamamlandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız,’ Trabzon’un Yomra İlçesinde bulunan 4 mahallede taşkın risklerini azaltacak olan söz konu iş kapsamında, 1 821 metre beton U kanal, 852 metre kargir duvar, 44 metre ızgaralı kanal, 71 metre temel güçlendirmesi, 14 adet menfez, 4 adet seki, 3 adet tersib bendi, 4 579 m korkuluk, 122 metre betonarme U kanal ve 7 adet brit yapıldığını söyledi.

DSİ Genel Müdürü Kaya YILDIZ, “DSİ olarak inşa ettiğimiz su yapıları ile şehirlerimizi ihya etmeye devam ediyoruz. Estetik ve aynı zamanda emniyetli dere ıslahları ile il ve ilçelerdeki taşkın risklerini azaltmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Trabzon Yomra Vadisi ıslahı işimizi tamamladık. Trabzonlu aziz vatandaşlarımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. 

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner323

banner320

banner173

banner100

banner322

banner319

banner317