Instagram yaptığı son açıklama ile Instagram beğenilerini kaldıracağını duyurdu

Telefon sahiplerinin kullanımına sunulduğu gün itibarıyla popülaritesini katlayarak büyüyen Instagram'da beğeni özelliği kaldırılıyor. Konuya ilişkin önceki günlerde açıklama yapan Instagram, bunun için harekete geçtiklerini ve pilot ülkelerde beğenilerin kaldırılacağını ifade belirtti.

Instagram yaptığı son açıklama ile Instagram beğenilerini kaldıracağını duyurdu

Instagram'ı Instagram yapan özelliklerin en başında beğeni özelliği geliyor. Birçok insanın en çok kullandığı uygulamaların ilk sırasında yer alan Instagram, kendisiyle özdeşleşip vücut bulan bu özelliğini kaldırmak için ciddi ciddi harekete geçti. Birçok insanın Instagram'daki beğeni savaşları nedeniyle farklı karaktere büründüğü ve bu durumun gençler üzerindeki olumsuz etkisi uzmanlar tarafından belirtilmesiyle birlikte Instagram çok yakında beğenileri gizleyeceğini duyurmuştu. Instagram’ın yaptığı son açıklamaya göre ‘o çok yakın dönem’ geldi çattı bile.

INSTAGRAM BEĞENİLERİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA GİZLENİYOR

Instagram, yaptığı son açıklama ile önümüzdeki hafta Instagram beğenilerini kaldıracağını duyurdu. Yeni güncelleme ile kaldırılacak beğeniler ile paylaşılan herhangi bir gönderinin beğeni sayısı sadece paylaşımı yapan kişiye gösterilecek. Gönderi sahibi dışındaki kişiler ise her ne olursa olsun o gönderinin ne kadar beğeni aldığın ve o gönderiyi kimlerin beğendiğini göremeyecek.

INSTAGRAM BEĞENİ GİZLEME ÖZELLİĞİ 7 ÜLKEDE TEST EDİLECEK

Instagram’ın beğeni gizleme özelliği her ülkede aynı anda devreye girmeyecek tabii ki. Platform, şu anda Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi 7 farklı ülkedeki bazı Instagram kullanıcılarından beğeni özelliğini kaldırmış durumda. Instagram bu 7 ülkeden olumlu geribildirimler alırsa, test ağını genişletecek ve beğeni gizlemesini Amerika Birleşik Devletleri’nde test etmeye başlayacak. Bu sürecin nihai sonucu olarak ise Instagram beğenileri ülkemizde dahil olmak üzere tüm dünyada kaldırılacak.

FACEBOOK DA DUYURDU

Öte yandan Instagram’ın halihazırda sahibi olan Facebook da beğenileri gizlemek için girişimlerde bulundu. Instagram ile aynı sebeplerden ötürü beğenileri kaldırmak isteyen Facebook ise test süreci için Avustralya’yı seçti ve Avustralyalı Facebook kullanıcılarının beğenilerini gizlemeye başladı. Popüler sosyal medya mecralarının bu yeni furyası, daha da büyüyecek gibi. Bu durum, onurlu ve gururlu stalker’ları bir hayli üzecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 17:39

Ali Baki Adaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER