TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: TEKNOFEST 2022’nin Trabzon’da Yapılmasını Destekliyoruz

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu: TEKNOFEST 2022’nin Trabzon’da Yapılmasını Destekliyoruz

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TEKNOFEST 2022’nin Trabzon’da yapılması için Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun başlattığı çalışmaları desteklediklerini söyledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, TEKNOFEST 2022’nin Trabzon’da yapılmasıyla ilgili çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu’nu ziyaret etti. Ayvazoğlu, Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi hedefiyle yola çıkan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in Trabzon’da yapılması için bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Kentimizin dinamikleriyle görüşerek bir hazırlık süreci başlattık. TEKNOFEST’in yapılacağı mekânların belirlenmesi ve ayrıntılı bir dosya hazırlanması için önümüzdeki günlerde geniş kapsamlı bir toplantı yapacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZİN BAŞARILARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR”

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da, “TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; alanında dünya genelinde düzenlenmekte olan en büyük festivallerden biri haline geldi. 2017 yılında başlayan festival kısa sürede Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesinde büyük bir pay sahibi oldu. Festivalin, Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesine katkı vermesinden büyük bir gurur duymaktayız. Özellikle Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinde geleceğimiz olan gençlerimizin bugüne kadar gösterdiği performans ve başarılar hepimizin göğsünü kabartmaktadır” dedi. Hacısalihoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın en kapsamlı ve en çok ziyaret edilen festivallerinden biri olmayı başaran TEKNOFEST’i Trabzon’da düzenleyerek teknoloji sevdalısı gençlerimizi Karadeniz’de buluşturmak istiyoruz. Birbirinden heyecanlı ve eğlenceli teknoloji yarışmaları, gösteriler, etkinlikler, sergiler ve seminerler ile ziyaretçilerine dolu dolu bir festivale sunan TEKNOFEST’in bayrağını Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerle Karadeniz’de daha yükselteceğimize inanıyoruz. TEKNOFEST’i hayata geçiren Türkiye Teknoloji Takımı lideri Trabzonlu hemşerimiz Selçuk Bayraktar’ın da memleketinde gençlerle buluşmasının yüksek bir sinerji oluşturacağını biliyoruz. TEKNOFEST 2022 için Karadenizli gençlerimiz hazır ve heyecanlı bir bekleyişin içindedirler. Bu buluşmanın sağlanması için çalışmaları başlatan Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu’nu takdir ediyor ve destekliyoruz.”

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER