Vali Ustaoğlu, Kadir Gecesi Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Vali Ustaoğlu, Kadir Gecesi Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

"Mübarek Ramazan-ı Şerif’i uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde, Yüce Yaradan’ın; ‘bin aydan daha hayırlı’ mesajıyla, inanan kullarının kurtuluşuna bir kez daha fırsat sunduğu Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bu yıl Ramazan’ı da içesine alan dönemde, malum salgın dolayısıyla kandillerimiz, teravihlerimiz ve diğer ibadetlerimizi cemaat şeklinde ihya edememenin burukluğunu hepimiz yaşadık. Allah’ın izni ve bu özel gece vesilesiyle, inşallah bu sıkıntılı süreçten tez zamanda kurtulacak, hem günlük yaşantımızı hem de ibadetlerimizi olması gerektiği gibi sürdürebileceğiz. Elbette normalleşme dediğimiz tablonun bir an önce sağlanması, alınan tedbirlere uymak, önce kendimizin ve sevdiklerimizin, sonra da tüm toplumun sağlığını düşünerek, inancımız gereği başkalarının haklarını da gözeterek hareket etmekten geçiyor. Allah’ın yardımı ve biraz daha sabırla özlediğimiz günlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle, insanlığın kurtuluş rehberi, her devre eşsiz bir yol gösterici olarak gönderilen yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başlandığı bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, kıymetli Trabzonlu hemşehrilerim başta olmak üzere, tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum."

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER