Ziraat Mühendisleri Odaları Genel Başkanını Seçti

Ziraat Mühendisleri Odaları Genel Başkanını Seçti

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ TRABZONLU GENEL BAŞKANA EMANET

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odasının 14-15 Mart 2020 tarihinde Ankarada yapılan 47. Olağan Genel Kurulunda Trabzonlu Remzi Baki SUİÇMEZ genel başkanlığa seçilmiştir.

1964 Sürmene doğumlu olan Suiçmez 1985 yılı Erzurum ATATÜRK Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdikten sonra bir müddet ÇAYKUR’da görev yapmıştır. Buradan Ankara’ya kapatılan Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne geçmiştir. Burada uzun yıllar toprak etüd ve tarım alanlarının sınıflandırılması çalışmalarında bulunduktan sonra Tarım ve Orman Bakanlığına geçmiş ve halen bu Bakanlıkta görev yapmaktadır. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİ) kamu idaresi alanında yüksek lisans yapan Suiçmez fotoğraf alanında başarılı çalışmalara imza atmıştır. Evli ve iki çocuk babası Suiçmez fanatik bir TRABZONSPOR taraftarıdır.

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığına seçilen Suiçmez yaptığı açıklamada beni bu zor göreve layık gören bütün Ziraat Mühendisleri camiasına bana her zaman destek olan Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Yönetim kuruluna ve delegelerine en içten dileklerimle teşekkür ederim diyerek “Toprağa, suya, doğaya duyarlı insanlık için üretmeye, üreticinin ve meslektaşının haklarını savunmayı ilke edinerek, vatanseverlik duygusuyla hep birlikte, bütün dostlarım ve paydaşlarımızla çalışarak Türkiye tarımına hizmet etmeyi hedefliyorum bu çıktığımız yolda başarmak için herkesin desteğini bekliyor teşekkür ediyorum” dedi.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER