Halkın İradesi

Genel seçim havasında yürüyen İstanbul seçimleri sonrası sokakta gördüğüm herkesin yüzünde mutlu bir ifade ile karşılaştım. Bu seçim Türkiye ye iyi geldi. Her ne kadar tartışmalar içerisinde bir seçim sürecini atlatsakta, uzun zamandır yerli ve yabancı unsurlar tarafından ülkemizin üzerine yüklenen stresin yavaşça çözüleceğini düşünüyorum.

Bahsi geçen bu stresin ana sebebi, halkın iradesi ile seçme ve seçilebilme hakkının, güçlenen Ak Parti ile halkın elinden yavaşça alındığının düşünülmesi yada halka böyle lanse edilmesiydi ama bu seçim gösterdi ki böyle bir şey yok. Ekrem İmamoğlu gibi insanların iyi bir lider olduğunu düşündüğü ve başından sonuna kadar iyi bir seçim stratejisi uygulayan bir kişi bu ülkede her halukarda seçim kazanabiliyormuş. İnanıyorum ki bir zamandır ülkemiz halkının aklını kurcalayan seçim hakkının elinden alınmış olabileceği korkusu bu seçim ile sona ermiş oldu.

Aslında bu sınavı ülkemiz defalarca başarılı şekilde geçti. Ülkemiz üzerinde oynanan tüm oyunlara ragmen halk her zaman kendini kimin yöneteceğini seçmeyi bir şekilde başardı. Zorlu yollardan geçse de halkın iradesi her zaman sandığa yansıdı. Halkımızın istediği, halkın iradesi ile seçilmiş olan yada seçimi kaybetmiş olan tarafların olgunlukla bu durumu karşılayabilmesi ve gereken dersleri almasıdır.

Son olarak Türkiye de gene demokrasi kazandı ve daima kazanacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.