Ne Var Ne Yok!

Ne Var Ne Yok!

Giresun ve Fındık

FKB Giresun’da bulunması dolayısıyla fındığın başkenti ilan edilmiş, fındık ihracatçısı %14 Giresun’da, %54’ü Trabzon’da Karadeniz Fındık İhracatçıları Birliğinin merkezi Giresun’da ve başta Ferrori olmak üzere büyük firmalar İhracatını Giresun Limanı'ndan yapıyorlar.

Tiryaki Grup

Bölgenin en büyük hubutat ihracatçısı konumunda bulunan Tiryaki Grup Giresun Limanı'nı satın aldıktan sonra Trabzon limanında çalışan 100 - 150 işçisini Giresun’a nakletmiş.

Arpacı: Kömür Tozundan Boğuluyoruz

Büyük Sanayi Çarşısı Dernek Başkanı Ayhan Arpacı: Çimento Fabrikası kapatıldı, çimento tozundan kurtardık diye şükrederken bu alanda kömür depolama ve eleme işi yapılıyor, firma yetkilileri sanki bize ders verir gibi kömür tozu yutturuyor.

Azmi Kuvvetli

1998 yılında zamanın Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu ve Devlet Bakanı Eyüp Aşık Güney Çevre yolu projesini açıkladılar ancak 56. Hükümet ihaleyi durdurdu 57. Hükümetin Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın viyadükleri ve tünellerini çok fazla bularak yeniden proje ihalesine çıktı. Daha fazla açık alan kazandırılan bu proje karayollarının arşivindedir. İstenildiği zaman indirilip hayata geçirebilir diyor.

Dünyada En Az Treni Türkiye Kullanıyor

Dünyada en fazla Tren Rusya %65 ile Letonya %61 ile Çin %59 ile kullanıyor.Türkiye %4 ile 19. sırada yer alıyor...

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER