Ünal Karaman: "Özgüven maçı

Ünal Karaman maç sonu konuştu.

Ünal Karaman: "Özgüven maçı

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman Rus temsilcisi Krasnodar'a 3-1 mağlup oldukları maç sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ünal Karaman şunları söyledi;

Grubumuzda zorlu bir müsabaka oynadık. Kendi içimizde birçok zorluğu yaşadığımızı daha önce ifade etmiştik. Genç takımdan aldığımız oyuncularda dahil olmak üzere kullanma imkânı veremediğimiz oyuncuları kullandık. Maç kaybettik ama geleceğe bakma anlamında genç kardeşlerimizin uzun süre Trabzonspor’a hizmet etmesi noktasında özgüven maçı olarak değerlendirebiliriz. Yediğimiz ilk gole kadar saha içinde doğru duruş yapmaya çalışan bir takımımız vardı. Bu dönemde pozisyon bulduk gol de yapabilirdik. İyi bir rakibe karşı oynadık. Biz kendi adımıza görmek istediğimiz oyunculardan görmek istediğimizi performansa yakınını gördük. Zaman zaman hatalar yaptılar. Ama hatayı bizim olduğumuz ortam içinde yapmaları temel esastı. Onlara kızmayacağız. Onları yine sarıp sarmalayacağız. Eksiklerini yine çalıştırmaya devam edeceğiz. Uzun yıllar Trabzonspor’a hizmet etmelerine gayret edeceğiz. Rakibimizi tebrik ediyorum."

Bir basın mensubunun grupta kalan maçlar üzerine yönelttiği soruya Karaman, “Rakiplerimiz de müsabaka oynadılar, biz genç oyunculara daha fazla forma şansı verdik çünkü bazen zorunluluk bizi bu noktaya itti. Dar bir kadroyla mücadele ediyoruz. Elbette ki her müsabakada hangi oyuncuyu kullanırsak kullanalım futbolun doğrularını yapmaya çalışıyoruz. O müsabakalar da futbolun doğrularını yapmaya çalıştığımız müsabakalar olacak. Tabii ki dışarıda bıraktığımız 7 tane sakat oyuncumuz var, ne kadarının döneceğini şu an kestirmek çok güç. Onların katılımı da olursa tabii ki hem Türkiye Ligi’nde hem Avrupa Kupası’nda hem de Türkiye Kupası’nda en iyi sonucu almaya çalışacağız” diyerek cevap verdi.

Saha içindeki mücadeleye ve devre arası transferine yönelik soruyu ise Ünal Karaman, “Profesyonel olarak değerlendirirseniz transferi düşünüyoruz. Profesyonel alemin içerisinde biz de, oyuncularımız da dahil olmak üzere her türlü inisiyatifi almalıyız. Biz kendi payımıza düşen alternatifleri belirleyeceğiz. Bu işte kulüpte görevli profesyonel arkadaşlarımız var, onlar belirli bir çalışma yapıyorlar. Kulübü bütçesel olarak yöneten insanlar elbette ki bir gelir gider hesaplaması yapıyorlar. Profesyonel alem içerisinde geçen seneden beri çok zorluk çektik. Zorlanıyorum, bazı şeyleri söylemekte zorlanıyorum sadece yaşıyorum. Hedeflerden kopmadan devre arasını bulacak olursak inşallah ikinci yarıya daha hazırlıklı bir Trabzonspor olarak başlayacağımızı ümit ediyorum. Bugün maçtaki bazı oyuncular ilk kez profesyonel forma giydiler. Hepsinin performansından memnunum. Onlar bizim kıymetlilerimiz, değerlilerimiz. Böyle böyle oynayarak gelişecekler. Yaşa çok fazla takılmamak lazım. Biz yeteneklerimizi ne çok abartacağız, ne de çok genç yaşta oyuncu oynattık deyip de kendimize mazeret bulacağız. Burada mazeret yok, çocuklara forma verdik ve iyi de mücadele ettiler. Onların performansından memnunum. Fakat dışarıda bıraktığımız oyuncularla birlikte ciddi bir kalite eksikliğimiz var. Bizim en iyi yaptığımız şey mücadele, geçen seneden beri çocuklar iyi mücadele ediyorlar. Bugün sahaya baktığımda yine mücadele gördüm, kaçak yapan futbolcu yoktu. Ama bazen mücadele yetmez, onu kaliteyle desteklemeniz gerekir. O da inşallah sakatlarımızın iyileşmesi ve devre arası takviyesiyle daha iyi bir Trabzonspor ikinci yarıda izletiriz” diye yanıtladı.

Ali Baki Adaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER